W listopadzie 2017r..

10 listopada o godzinie 10:00 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia
Niepodległości .Grupa Krasnoludków i Biedronek zorganizowały
przedstawienie dla wszystkich dzieci z przedszkola, personelu i rodziców.
Dzieci z powagą odśpiewały Hymn Polski, z dumą recytowały Katechizm
Młodego Polaka oraz inne patriotyczne wiersze piosenki, zatańczyły
krakowiaka. Następnie zaprosiły wszystkich w podróż po naszym pięknym
kraju.
Przybyli do nas goście z Zespołu Szkół Zawodowych i
Ogólnokształcących - młodzież z klasy o profilu wojskowym w mundurach.
Opowiadali o swoich zainteresowaniach, zajęciach. Zorganizowali musztrę
przedszkolakom w beretach wojskowych. Było to duże przeżycie dla dzieci
a zarazem lekcja historii i patriotyzmu.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24.11.2017 Krasnoludki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje pluszowe misie. Każdy Krasnoludek przedstawił kolegom i koleżankom swojego misia. Następnie odbyły się wspólne tańce i zabawy z pluszowymi niedźwiadkami. Były też zabawy sportowe, między innymi misie wraz ze swoimi właścicielami pokonywały tor przeszkód. Rysowały portrety swoich misiaczków.
Doskonale się bawiły ze swoimi maskotkami.

KRASNOLUDKI W MUZEUM

30 listopada 2017 Krasnoludki wybrały się do Muzeum Tkactwa. Pani przywitała dzieci i wyjaśniła zasady zachowania, jakie obowiązują w muzeum. Następnie opowiedziała o tradycjach andrzejkowych. Później odbyły się wróżby andrzejkowe. Były wyścigi butów dziewczynek i chłopców, czyli kto pierwszy weźmie ślub. Dzieci wróżyły sobie przyszłość odsłaniając kubeczki z obrączką, różańcem, listkiem, pieniążkiem. Również dowiadywały się, jaką pracę w przyszłości będą wykonywać – wylosowywały karteczkę z zawodem. Punktem kulminacyjnym było lanie wosku i odczytywanie wróżby z cienia. Dzieci zachwycały bogatą wyobraźnią. Poznawały też imię swojej sympatii przekłuwając serduszka, wybieraniem ulubieńca z zawiązanymi oczami oraz za pomocą „łódeczki przyjaźni”.
Zabawa była wspaniała – dała nam dużo śmiechu i radości.

« 3 4 5 6 7 8 »